Promenite veličinu slova

25. jul 2013. | 08:43 → 22:20 | Izvor: RTV, Beta, Tanjug

Vojvodina pobedila Honved, sledi Bursa

NOVI SAD -

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se večeras u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su u Budimpešti pobedili Honved sa 3:1. Vojvodina je u prvom meču pobedila sa 2:0, tako da se sa dve pobede plasirala u treće kolo, u kome će joj protivnik biti turska Bursa. Prvi meč igra se 1. avgusta u Novom Sadu, a revanš je sedam dana kasnije.

...

Golove za Vojvodinu dali su Nemanja Bilbija u 27, Enver Alivodić u 41. i Stojan Vranješ u 64. minutu meča, dok je pogodak za Honved postigao Drisa Dijara u 44. minutu utakmice.

honvedfc.hu

Vojvodina je odigrala odličnu utakmicu na stadionu "Jožef Božik", bila je dominantna, igrala je ofanzivno i jedina je od svih predstavnika Srbije koja je plasman u sledeću fazu takmičenja izborila sa dve pobede.

Trener "lala" Marko Nikolić preneo je na tim svoj prepoznatljivi ofanzivni i agresivni stil igre, što se i isplatilo Novosađanima, koji su u velikom stilu prošli u treće kolo.

Vojvodina je povela u 27. minutu, kada golman domaćih nije uspeo da iskontroliše loptu, koja se odbila do Bilbije. On je primio, uštopovao i mirno naciljao i po zemlji uputio u suprotan ugao gola za 1:0.

Posle još nekoliko prilika, gosti su udvostručili vođstvo, kada je Petar Škuletić iskoristio neuspelu ofsajd zamku, prodro u šesnaesterac i asistirao Alivodiću, koji je mirno smestio loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije, Honved je postigao prelep gol. Dijara se odlučio na šut iz daljine i sa oko 20 metara je smestio u rašlje golmana Mateja Delača.

Vojvodina je nastavila da napada i u drugom poluvremenu i u 64. minutu je postigla i treći gol, kada je Bilbija glavom poslao loptu do Vranješa, a on je ostao sam ispred golmana Honveda i lako ga savladao.

Honved je pokušavao najviše udarcima iz daljine, ali bez uspeha.

Nikolić: Izveli smo dobar performans

Trener fudbalera Vojvodine Marko Nikolić izjavio je večeras da je prezadovoljan igrom njegove ekipe, istakavši da je Vojvodina na stadionu Honveda izvela pravi performans.

On je na konferenciji za novinare po završetku utakmice u Budimpešti posebno istakao da je zadovoljan atmosferom koja je po završetku susreta vladala u svlačionici Vojvodine.

"Ono što me posebno raduje je činjenica da nije bilo nikakve euforije u svlačionici, iako ova pobeda mnogo znači i navijačima i svima u klubu", rekao je Nikolić.

Po njegovim rečima, Vojvodina ima "veliku rezervu" i, kako je naveo, ovo je tek 50 odsto mogućnosti koje njegov tim može da pruži.

"Stigla su nam još četiri igrača koja će značajno pojačati konkurenciju u timu", kazao je Nikolić, dodajući da ima dosta informacija o narednom protivniku, ekipi turske Burse.

Trener Honveda Marko Rosi priznao je da je srpski tim zasluženo prošao dalje.

"Vojvodina je pokazala da je bolja ekipa od nas i zasluženo se plasirala u treće kolo. Moj tim je igrao veoma loše i, ukoliko se nešto ne promeni, predstoji nam borba za opstanak u mađarskom šampionatu", kazao je Rosi.

Večerašnji meč odigran je na stadionu "Jožef Božik" pred oko 3.500 gledalaca, a sudio je Stefan Študer iz Švajcarske.

Strelci: Dijara u 44. za Honved, a Bilbija u 27, Alivodić u 41. i Vranješ u 64. minutu za Vojvodinu.

Žuti kartoni: Ikene (Honved).

HONVED: Kimens, Ikene, King, Lovrić, Ignjatović (od 46. Alsibiade), Barat, Živanović, Hidi, Diara, Delčeg, Diabi (od 66. Verneš), Kozma (od 46. Testardi).

VOJVODINA: Delač, Radoja, Trajković, Alivodić, Škuletić (od 85. Ilić), Vranješ (od 89. Mitošević), Barić, Poletanović, Bilbija (od 79. Kosović), Vulićević, Đurić

Pobeda sa igračem manje u prvoj utakmici bio je osnov za optimizam fudbalera Vojvodine pred revanš u Budimpešti.

Novosađani su u glavni grad Mađarske otputovali juče. Susret je počeo u 20.15, a direktan prenos mogao je da se prati na prvom programu RTV.

Napadač Oumar Abubakar nije bio u sastavu Vojvodine, jer se požalio na lakšu povredu.

Čestitka Vučevića

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević čestitao je fudbalerima i rukovodstvu Vojvodine.

"Pobeda Vojvodine sa 3:1 u Budimpešti dokaz je da je naš fudbalski klub zaista uložio ogromnu energiju i trud da se što bolje pripremi za takmičenje. Još jedan trijumf fudbalera Vojvodine uliva ogromno poverenje u rad rukovodstva i igrača, i mogu samo da im poželim mnogo sportske sreće na utakmici sa turskom Bursom i svim narednim. Novi Sad je ponosan na svoje sportiste koji doprinose da se i u zemlji i u svetu po dobru pronosi ime našeg grada", naglasio je Vučević.